Реклама
Култура[тор]

Rolling Stone: новиот спот на Bob Dylan е пренасилен!

Реклама

Најновиот спот на Боб Дилан, „Duquesne Whistle“ според највлијателниот музички часопис во светот, Rolling Stone, е премногу насилен.

Маркетинг

Станува збор за песна од неговиот најнов, 35 по ред, албум „Tempest“, чиј спот започнува со едно младо момче, кое сака да импресионира една преубава девојка, краде ружа од еден уличен продавач на цвеќиња, почнуваат да го бркаат милиционери, турка еден заебан чичко од дрвени скали, и на крај, влегува во ептен големи с..ња поради неа. Погледнете, т.е. слушнете!

{youtube}V2r5C-t4naw{/youtube}

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button