Реклама
Култура[тор]

Нови филмови: Штрумфови.

Реклама

Кој, што и како? Па Штрумфовите – оние мали плави типчиња без гениталии!

Маркетинг

Некогаш одамна постоела една шумичка во која во своето тајно место живееле малечки животинки. А се викале Штрумфови. И биле многу добри по душа! А овде бил и Гаргамел, злобниот волшебник. Тој бил злобен затоа што многу читал стрипови со Астерикс и идол му бил Панорамикс и никогаш не успеал да го направи волшебниот напиток со кој ќе ги направи своите соселани силни како Галите и затоа сите почнале да го понижаваат, жена му го ставила – се ќарила со друг, децата го избегавале…(од К-15 знаете веќе како иде приказаната понатаму, само тие ова го споменуваат за „Попај“ и во контекст на Бурекот).

Шумата од секогаш била таму и ако добро ги начулете ушите, ќе го слушнете гласот на Гаргамел. А ако сте добри, можеби на момент ќе ги здогледате и Штрумфовите. Односно можеби ќе ги гледате ако сте во New York, …бидејќи таму ги однел некаков чуден Hollywood-ски портал. И секако таму е и Гаргамел. А ако сте слушнале за новата волшебна појава по име интернет, плус торент download, магијата може да се појави и на вашиот компјутер.

Маркетинг

И што уште?!  Па секако: „Ти дам – ти дам – ти дам, ти дам – ти дам – ти дам…“. Штрумфета, пионерката – ’плавуша‘ на gangbanging-от во која сите се вљубуваат и која на сите им останува недосонет детски еротски сон, а овде гласот и го позајмува Katy Perry. Која што не е плавуша, ама нема веза….

{youtube}7emiua3X4p4{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button