Реклама
Култура[тор]

Нов сингл на OLA DIOSS

Реклама

Од 14.05 на сајтовите (www.mtv.rs, www.mtv.com.hr, www.mtv.hr) на регионалниот музички канал MTV ќе можете бесплатно да го симнете “Red Riding Hood” – првиот сингл од деби албумот “Flyin’ Top” на англискиот хип артист со македонско потекло, Ola Dioss.

Маркетинг

Песната е приказна за одамна загубената љубов , која сега е само духовно оставена во срцето. Продуценти на песната се Огнен Анастасовски, Драган Стојковски и Предраг Икономовски.

Синглот е најава за спотот на песната којшто во моментиве се подготвува и ќе има премиера насајтовите на MTV на 25 мај. Следниот месец ќе можете бесплатно да го симнете деби албумот „Flyin’ Top”, а до тогаш слободно симнете си го “Red Riding Hood”…

Маркетинг

alt

alt

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button