Реклама
Култура[тор]

Нов SF за гледање – Another Earth

Реклама

Кој, што и како? Филмот го прават луѓе за кои воглавно никогаш не сме чуле – од двете страни на камерата.

Маркетинг

А станува збор за SF драма од моментално многу популарниот #@ξΫ¤ жанр. Па така една млада студенткица по астрофизика предизвикува сообраќајна несреќа во која страда цела една фамилија освен таткото. Откако ќе одлеже неколку години, се обидува да му се извини на таткото, но овој ќе ја вработи како чистачка и љубовница, не знаејќи која е таа, нормално нели…Во истовреме на небото се појавува планет идентична на Земјата, можеби населена со наши двојници. Така девојката се одлучува да се такмичи на натпреварот ’Напиши есеј и освој патување на Земја 2‘, за да некако – немаме појма како – во таа паралелна стварност се обиде да го смени минатото.

{youtube}N8hEwMMDtFY{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button