Реклама
Парфеми

Жените од целиот свет се луди по новиот парфем од Gucci – Guilty Absolute Pour Femme!

Реклама

Нов парфем наменет за дами кои знаат што сакаат ..

Новиот парфем од Gucci- Guilty Absolute Pour Femme е опишан како волшебна и мистериозна формула наменета за современи жени. Тргнувајќи од мистериозниот мирис на капините ова е нетрадиционален женски мирис креиран за модерните жени. Мирисот на капините како растат во дива шума – токму тоа е визијата на Алесандро Мишел со кој почна приказната за Gucci Guilty Pour Femme . Доверувајќи го новиот мирис на мајсторскиот нос – парфимерот Алберт Моралис, креативниот директор тргна во потрага за вистинска модерна нарација.

Маркетинг

Мирисот е бескомпромисен и одговара на сите предизвици, а спакуван е во елегантно дизајнирано шишенце од 50 и 100 мл кое ве освојува како со својот преубав мирис, така и со својот неодолив изглед.

Маркетинг

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button