Реклама
Култура[тор]

Нов албум на култните The Prodigy

Реклама

Фронтменот на култните The Prodigy, Liam Hawlet, во интервјуто дадено за NME открива дека  новиот албум ќе се вика How To Steal A Jet Fighter.

Маркетинг

Според него, овој албум ќе биде поприлично жесток и мрачен, за разлика од нивната последна плоча Invaders Must Die која беше издадена во 2009 година.

Новите песни од овој албум за прв пат ќе бидат изведени на фестивалот Daunloud каде што тие треба да настапат заедно со Black Sabbath и Metallica.

Маркетинг

{youtube}wmin5WkOuPw{/youtube}

{youtube}6_PAHbqq-o4{/youtube}

{youtube}-Fz85FE0KtQ{/youtube}

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button