Реклама
Култура[тор]

Нов албум на Каролина Гочева

Реклама

Наскоро, поточно на 27 ноември, во продажба ќе излезе новиот албум на Каролина, насловен како „Најубави песни“

Маркетинг

Станува збор за прво компилациско ЦД издание на нашата најпопуларна пејачка, кое ќе содржи 12 песни, плус три песни бонус. Изборот на песните е направен од страна на Каролина, а опфатени се најубавите песни за кои досега не бил снимен спот, ниту пак буле најавени како сингл.

КАРОЛИНА – Најубави песни

Маркетинг

1.    Тој (Н. Перевски / В. Крстевски / Б. Аслани)
2.    Први март (М. Вукомановиќ / С. Вукомановиќ – К. Габровски / М. Вукомановиќ)
3.    Во заборав (Махир “Beat House” – Д. Шукало / Д. Мерлин – В. Малинова / Д. Шукало)
4.    Само уште еден ден (Калиопи / Калиопи / Д. Димитров)
5.    Без оглед на се (К. Ковач / Р. Милошеска – Брчиоска / И. Брчиоски)
6.    Знаеш колку вредам (М. Вукомановиќ / С. Вукомановиќ – К. Габровски / М. Вукомановиќ)
7.    Штом сакаш (М. Вукомановиќ / С. Вукомановиќ – К. Габровски / М. Вукомановиќ)
8.    Љубовта е моја религија (В. Јаневски / В. Јаневски / Д. Имери)
9.    Не чувствувам страв (М. Шерифовиќ / М. Сар – В. Малинова / М . Сарихоџиќ)
10.    Капка под небото (В. Малинова / В. Малинова / Д. Тасев – М. Сарихоџиќ)
11.    И ќе биде се во ред (И. Џамбазов / И. Џамбазов / Д. Тавитјан)
12.    Сама (М. Сар / М. Сар – В. Малинова / М. Сарихоџиќ)

Бонус

1.    Кад ми небо буде дом (В. Стефановски / Џибони / В. Стефановски)
2.    Као мало воде (В. Стефановски / В. Стефановски / В. Стефановски)
3.    Lady Godiva (А. Дедиќ / А. Дедиќ / Н. Братош)

{simplepopup}

{/simplepopup}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button