Реклама
Коса

Ви се допаѓаат ли овие фризури на Нина Добрев?

Реклама

Ова се навистина преубави фризури и вие заслужувате да ги споделиме со вас!

Маркетинг

Станува збор за новата модна икона Нина Добрев во три преубави изданија направени од стилистот Крис МекМилан. Е сега, прашањето е која од овие фризури би ја пробале најпрво? Можеби оваа првата?

Маркетинг

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7747-nina-dobrev-frizuri?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

За да се добие оваа преубава хаотична линија, искористен е спрејот за коса Oscar Blandi Pronto Texture & Volume кој што му е омилен на холивудскиот стилист МекМилан. Откако ќе го нанесете спрејот, засукајте ги ракавите и разбушавете ја, превртете и подогнете ја косата онака како што најмногу ви одговара.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7747-nina-dobrev-frizuri?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Ова е малку поприземјена, спуштена, но навистина жешка и секси фризура со која ќе се чувствувате како да сте на снимање на некое ново музичко видео. Би пробале нешто слично?

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7747-nina-dobrev-frizuri?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Се чувствувате како девојче? Шнолички, локнички и денот добива една сосема нова димензија, нели? Оваа фризура е навистина модерна, па доколку ви се допаѓа, направете ја за било која пригода.

Инаку, овие неколку фризури се извадени од ноемвриското издание на модниот магазин Гламур, па доколку сакате да прочитате нешто повеќе или да пронајдете уште нешто интересно, тогаш посетете го нивиот сајт каде воедно можете и да го спуштите нивното последно издание во дигитална форма.

{simplepopup}

{/simplepopup}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button