Нина Бадрич блесна во плав фустан со кој наликува на принеза од бајките на Дизни (Фото)

Пејачакта Нина Бадрич воодушевува со нејзиното последно издание.

На Инстаграм профилот таа објави фотографија на која носи прекрасен светкав фустан во кој изгледа како принцеза од бајките на Дизни.

ADVERTISEMENT

Раскошниот долг фустан со длабоко деколте и широки ракави Нина го надополни со златен каиш и светкави сандали со високи пети и платформа.

Причината поради која овој фустан потсетува на принцеза од Дизни, е бојата на нејзиниот фустан. Иста боја носи и Елса од Снежното Кралство, а во плаво е и Аладиновата Јасмин.

Facebook Comments
(Visited 14 times, 1 visits today)