Реклама
Шминка

Нежен изглед со крем-сенки за очи

Реклама

Црната мистична сенка никогаш нема да излезе од топ трендовите, но овој изглед кој е сосема спротивен од доминантниот „изглед на мачка“, претставува вистински тренд за оваа пролет/лето сезона.

Маркетинг

Секоја шминка како најверен пријател на жената, носи свои специфики. Нежниот изглед направен со крем сенки за очи е стилски изглед кој е меѓу топ 10-те за оваа сезона и ја открива искрената, нежната страна во секоја жена.

Според познатите светски стилисти, најдобро е овој вид на шминка да се практикува со употреба на бои кои се блиски до бојата на кожата. На тој начин очите добиваат нежно матирање, што изгледа толку многу природно што не се забележува дека е нанесена некаква шминка. Но, малите детали секогаш прават да изгледате едноставно неодоливо.

Маркетинг

alt

alt

alt

  alt 

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button