Реклама
Култура[тор]

New Order на Exit

Реклама

Фестивалот Exit најавува дека легендарниот англиски бенд New Order, кој што се реформира ланската година и од кој што со нетрпение го очекуваме новиот албум, ќе настапи на Петроварадинската тврдина во петокот 13 јули 2012 година.

Маркетинг

Овој бенд најмногу е познат по нивниот мега хит Blue Monday кој преставува најпродаваниот сингл на ванил плоча од 12 инча, а и по тоа што се реинкарнација на бендот Joy Division. Па доколку сакате да ги чуете Love Will Tear Us Apart, Bizarre Love Triangle и секако Blue Monday тогаш годинешниот Exit не смеете да го пропуштите.

{youtube}ftJZomwDhxQ{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button