Реклама
Дом и семејство

Направете мала промена во вашиот дом (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Реклама

Чиниите на ѕидовите можат да бидат неверојатно добар декор.

tanjiri1

Можат да се вклопат во било кој стил, но идеални се за големи и празни ѕидови, за кои не знаете како да ги исполните и украсите.

Маркетинг

Покажете ја својата порцеланска збирка или закачете ги чиниите со мотивите од местото каде сте летувале и внесете свежина во својот дом.

tanjiri2

Маркетинг

Иако многумина на оваа идеја би реагирале негативно, дека е старомодна, дизајнерите со своите идеи дефинитивно го имаат побиено таквиот став. Освен што многумина ќе се потсетат на носталгичните денови од детството, кое го поминале во бабината кујна, со овие неколку модерни идие, во својот дом ќе внесете дел од носталгијата, но и дел од карактерот.

Погледнете ја добро фото галеријата и кажете ни дали ви се допаѓаат овие предлози?

tanjiri2

tanjiri2

tanjiri2

tanjiri6

tanjiri6

tanjiri8

tanjiri8

tanjiri8

tanjiri8

tanjiri12

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button