Реклама
Рецепти

Направете домашен енергетски пијалак

Реклама

Си доаѓате дома уморни после напорниот и жежок летен ден? Напивка која во моментот ќе ве закрепне и ви го подигне нивото на енергија, можете да ја направите и самите во домашни услови.

domashenenergy1

 

Маркетинг

Освен што ќе ви помогне да се ревитализирате од напорниот ден, најважно е што оваа напивка не содржи никакви вештачки додатоци, па не мора да размислувате за тоа како влијае на вашето здравје.

Потребни состојки:

Маркетинг

200 мл. вода
2 супени лажици мед
Една шолја свежи исцеден сок од лимон

domashenenergy2

Препорачуваме водата која је користите во подготовката да биде млака или топла, за да медот полесно се раствори. Состојките сипете ги во чаша и мешајте додека медот сосема не се истопи, а напивката не стане потполна течна, за што е потребно отприлика еден час мешање.

Потоа ви преостанува само да уживате во оваа вкусна напивка која ќе ви даде енергија и ќе ви го подобри расположението. 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија, како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви на едно место. Придружете се и на нашата Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button