Реклама
Култура[тор]

Најголемите лузери во Холивуд!

Реклама

„Форбс и оваа година ја состави листата со актери кои без причини добиле големи хонорари.“

На прво место се најде актерката Дру Баримур како една од најскапо платените актери, којашто на секој вложен долар успеала да врати одвај 40 центи. Статистиката на ова познато списание годинава ја претставува Дру како најголема губитничка во Холивуд.

Маркетинг

Инаку листа на Форбс е составена врз основа на анализа на филмовите кои се направени во последните три години, па покрај Баримур тука се наоѓаат и имињата на уште 39 познати актери кои со своите превисоки хонорари ги празнат холивудските каси. Веднаш по неа, на престижното второ место се наоѓа Еди Марфи, кој пак на секој вложен долар вратил само 2.70 долари! Потоа, во оваа листа со неранимајковци од кои дури и Холивуд може да пропадне, следуваат: Вил Фарел, Дензел Вашингтон, Николас Кејџ, Том Круз и Никол Кидман. Кој од кој поголем лузер, по ѓавилите!

alt

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button