Јелена Карлеуша во coлзи, гледачите шокиpaни од она што се случи во „Ѕвездите на Гранд“ – има ли тоа врска со Марија Груевска?!

Познатата пејачка плачеше заради една од најдобрите натпреварувачки во шоуто, но продукцијата не сакаше да открие за која девојка станува збор.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Првата епизода од четвртфиналето во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ ќе ни донесе вистинско возбудување, пишува „Грандонлајн“.

Како шоуто се приближува кон финалето, расте и тензијата, а судирот на мислењата на членовите на жирито од емисија во емисија стануваат се почести.

„Ќе биде напнато. Деветмина вечерва треба да не напуштат“, ја најави најновата епизода Воја Недељковиќ.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

И бидејќи останаа само уште неколку емисии до самото финале, се зголемуваат и очекувањата на натпреварувачите и нивните ментори. Се заострува и борбата помеѓу нив, а една од таквите ситуации ќе ја донесе Јелена Карлеуша до работ на нервите, па во еден момент таа ќе заплаче.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Иако важи за челичната лејди и без влакна на јазикот, таа не остана имуна на гласањето на нејзините колеги.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Таа заради нивната одлука нема да може да се воздржи, па во еден момент се расплака пред вклучените камери.

„Јелена плаче заради вас! Тврдам дека девојката која што единствена може да биде ѕвезда, вие и ги пресековте крилјата на најглуп можен начин. Покажавте и дека толку не ме саката и почитувате“.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Додека пејачката го зборуваше и течеа солзи, а нејзините колеги се обидуваа да ја демантираат.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Но како што пренесува Грандонлајн, тоа не беше единствениот конфликт меѓу членовите на жирито.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Имено, истата вечер напнато беше и помеѓу Вики и Босанац, а што се однесува до коментарот на Карлеуша, најверојатно не се 0днесува на пејачката од Битола, Марија Груевска.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Нејзин ментор е Александар Милиќ Мили, па нема логика тој да не гласа за неа, како што е случајот со девојката за која што се залагаше Јелена Карлеуша.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Марија важи за една од фаворитките за финале, и како што веќе најави, и следниот настап ќе биде вистинско изненадување.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
(Visited 2.262 times, 2 visits today)