Реклама
Култура[тор]

MTV Storytellers: Coldplay

Реклама

Само неколку недели пре објавувањето на нивниот трет студиски албум “X&Y“, популарната британска група Coldplay настапи на Бруклиншката музичка академија и приреди незаборавна вечер исполнета со квалитетна музика и интимни приказни…

Маркетинг

Chris Martin, Will Champion, Guy Berryman и Jon Buckland настапија со хитовите “Square One”, “Fix You”, “Clocks” и “Yellow”, како и песната која ја напишаа за Johnny Cash, “Till Kingdom Come”.

Chris објаснува дека нумерата “Yellow” е инспирирана од Жолти страници, и дека “Speed of Sound” бил нивен обид да бескурпулозно ја ископираат “Running up That Hill” од Kate Bush.
Coldplay ќе настапи на MTV Storytellers овој петок во 19:40ч. и затоа не пропуштајте фантастичен настап на интимните исповеди на овие Britpop великани!

Маркетинг

Петок, 30.12.2011, во 19:40ч.

{youtube}jBEYyHGbwto{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button