Реклама
Култура[тор]

Mooger Fooger во МКЦ

Реклама

Mooger Fooger ќе настапат во концертната сала на МКЦ на 9 март.

Маркетинг

Ова е нивен прв официјален концерт по промоција на нивниот албум „4 јули“ кој се одржа кон крајот на септември минатата година. Оттогаш бендот се има појавено неколку пати, но во неофицијални настапи и само пред ограничен број на публика. Предгрупа ќе бидат Charlie-Hitt, а билетите во предпродажба 200 денари, додека на влез – 250 денари.

{youtube}ZIO2lPwulMA{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button