Реклама
Шминка

Најубавите фризури и шминки од Модната недела во Њујорк

Реклама

Оваа година на Модната недела во Њујорк дизајнерите, стилистите и шминкерите завршија одлична работа – нивните манекенки изгледаа подобро од било кога до сега.

Преубави нокти на моделот на Jenny Packham

Маркетинг

Од совршените шминки кај девојките на Marc Jacobs, па се до преубавиот розов кармин на моделите на Diane von Furstenberg, сите тие изгледаа феноменално. Погледнете!

Marc by Marc Jacobs

Маркетинг

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8940-modnata-nedela-vo-njujurk?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Преубавите плетенки на Rodarte

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8940-modnata-nedela-vo-njujurk?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

„Зачадените очи“ на Altuzarra во сива и темно црвена нијанса.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8940-modnata-nedela-vo-njujurk?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Розовиот кармин на Diane von Furstenberg…

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8940-modnata-nedela-vo-njujurk?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Преубавата шминка на Oscar de la Renta…

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8940-modnata-nedela-vo-njujurk?slika=5 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Девојки, дали нешто од ова би можело да биде вашето ново тајно оружје за полесна колонизација и освојување на посилниот пол?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button