Ниту висината не е важна: Модел на венчаници кој им прилега на сите

Кејт Халфпени е една од најпознатите британски дизајнерки на венчаници. Својот бренд го основала во 2005 година, а нејзините венчаници брзо станаа омилена опција на многу невести.

ФОТО: Pronovias

Во интервју за Who What Wear ја прашале кој модел на венчаници моментално е најпопуларен и кој модел најмногу одговара на женското тело. Халфпени објаснила дека една венчаница им одговара на сите, а овој модел го популаризираше Ким Кардашијан.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

💍

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ријалити ѕвездата во 2014 година се омажи за Кајне Вест во овој модел на венчаница кој за неа ја дизајнираше Рикардо Тисци, тогашен креативен директор на модната куќа Живанши.

 

Facebook Comments
(Visited 114 times, 1 visits today)
Loading...