Мода за идните мајки: Еве што носат познатите трудници оваа есен (Фото)

Секоја дама одвреме-навреме се наоѓа во ситуација да „нема што да облече“.

 

 

ФОТО: fromthegrapevine.com

Што мислите, како им е на оние кои имаат стомак со бебе кое непрекинато расте? Да, дојде есен и бремените жени сега имаат задача за себе да одберат доволно топла, удобна и убава облека која ќе ја носат. Веруваме дека секоја од вас ќе се соложи со тврдењето дека ова може навистина да биде сериозен проблем.

За да ви ја олесниме оваа трудничка мака, ви издвојуваме некои од најубавите труднички изданија на светски познатите мајки. Иако можеби не изгледа така, навистина имате многу избор пред себе – цветни дезени, меки и удобни џемпери, фустани со необични дезени… Можностите се многубројни, од кратки и долги ракави, до панталони, капути и убави јакни.

ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia

 

ФОТО: Profimedia
ФОТО: Profimedia
Facebook Comments
(Visited 200 times, 1 visits today)