Реклама
Рецепти

Малиџано салата

Реклама

Најпрво го печеме модриот патлиџан, а потоа го лупиме и што поситно го сецкаме или пак силно го изгмечиме со толчник.

Маркетинг

Доматот го ставаме во врела вода, бргу го вадиме и му ја лупиме лушпата. Потоа ситно го сечеме и го помешуваме со ситно ситно исечканите кромид и лук, магданос и зелена пиперка, претходно исечена на мали парченца.

Сето тоа заедно го мешаме, го ставаме во цедалка да се исцеди, за да масата стане што поцврста. Сé заедно го мешаме со сирењето, му додаваме сол, масло и оцет по желба.   

Маркетинг

 Потребни состојки:

½ килограм зелена боранија
½ килограм компир
2 зелени пиперки
350 грама сува сланина
1 главица кромид
2 лажички вински оцет
Масло
Црн пипер
Сол

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button