Реклама
Коса

Преубави идеи за мејкап и фризура од Nicole Richie

Реклама

Погледнете и учете, но овој пат од најдобрите!

Маркетинг

Модната икона Nicole Richie ќе ни послужи како инспирација за неколку идеи во врска со изгледот и убавината. Па така, понекогаш, можеме на нашата коса да и го зголемиме волуменот и да направиме локници, кои ќе бидат исправени на краевите, и на тој начин многу лесно ќе добиеме еден младалашки, модерен и урбан изглед. Потоа можеме да направиме фризура и шминка како што тоа некогаш го правеа пин-ап моделите или пак со остри, четинести прамени да направиме лисеста коса. Исто така доста интересна е и фризурата која што ќе изгледате како обрисот на некоја девојка која тукушто се вратила од лудата  забава…

Маркетинг

 

 

 

 

 Јас сум Модерна, (к)ликни ме! :) 

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија, како и на социјалните мрежи. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви на едно место. Придружете се и на нашата Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button