Ќе забележите резултати уште по првото користење: Маска за лице која делува како природен ботокс

Денес ви прикажуваме еден едноставен рецепт за маска за лице која делува како природен ботокс, а резултатите ќе ги забележите уште по првата примена.

Потребни состојки:

  • 1 белка од јајце
  • Половина лажичка лимонов сок
  • Половина лажичка кокосово масло

Начин на подготовка и примена: 

Ставете ја белката во еден мал сад и матете додека не стане густа пена. Потоа додајте лимонов сок и кокосово масло, па повторно промешајте. Нанесете ја маската на исчистено лице и оставете да делува 10-15 минути. Кога ќе се исуши, измијте ја со топла вода.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 76 times, 1 visits today)