Реклама
Култура[тор]

Mashup-Germany – Top of the Pops 2011 (What The Fuck)

Реклама

Повторно, време е за преглед на минатата година на музички план! Во пролог го земаме Ben Stilller aka Mashup-Germany, со неговиот микс “TOP OF THE POPS 2011”!

Маркетинг

Еве што вели тој самиот:

Маркетинг

Уште една година помина… Овој пат тоа е 2011 и таа ни донесе револуција, катастрофи и финансиска криза насекаде од една страна, и шуплива комерцијална музика низ светот од друга страна. Очигледно најголем дел од масата луѓе се, повеќе од било кога, очајни за лесни мелодии и музика која звучи потполно исто. Па, да видиме што можам да сторам околу тоа… Исто како и во 2010 ги избрав 28-те најуспешни песни од годината и ги комбинирав во  “Top of the Pops 2011 (what The Fuck)”, патување низ 2011 кое уште еднаш ќе ви покаже колку многу слични беа повеќето остварувања на успешната музика.

А сега, ве молиме да уживате во временското  патување низ 2011!

Листа на траки:

Taio Cruz – Hangover
LMFAO – Party Rock Anthem
Adele – Rolling in the deep
David Guetta feat. Usher – Without you
David Guetta feat. Sia – Titanium
Snoop Dog – Sweat
Bruno Mars – Grenade
Avicii – Levels
Rihanna feat. Calvin Harris – We found Love
Jennifer Lopez – On the floor
Swedish House Mafia – Miami 2 Ibiza
Martin Solveig feat. Dragonette – Hello
Aura Dione – Geronimo
Sak Noel – Loca People
DJ Antoine – Welcome to St. Tropez
Britney Spears – Till the world ends
LMFAO – Sexy and I know it
Maroon 5 – Moves like Jagger
David Guetta feat. Flo Rida – Where dem Girls at
Jason Derulo – Don’t wanna go home
Enrique Iglesias – Tonight
Pitbull feat. Neyo – Give me everything (tonight)
Alexandra Stan – Mr. Saxobeat
Mono & Nikitaman – Dezibel
Black Eyed Peas – Just can’t get enough
Rihanna – S&M
Foster the People – Pumped up kicks
Coldplay – Paradise
Lady Gaga – Judas

{youtube}HcMsGX855zo{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button