Реклама
Култура[тор]

Мармадјук – Кинотека на Македонија

Реклама

Marmaduke – Игран филм, САД, 2010, 87 мин., колор, 35 mm

Режија: Том Деј (Tom Dey)

Маркетинг

Сценарио: Тим Расмунсен и Винце Ди Мељо (Tim Rasmussen, Vince Di Meglio)

Маркетинг

Главни улоги: Овен Вилсон, Џуди Гриер и Ема Стоун (Owen Wilson, Judy Greerанд Eммa Stone)

Фамилија од предградијата во САД решаваат да се преселат во нов дом заедно со нивното големо куче Мармадјук кое има способност да привлеkува нрепријатности. Но Мармадјук набрзо согледува дека животот на новото место со новата фамилија не лесно за едно големо тинејџерско куче…

Време:

Понеделник и вторник, 09-10 Јан 2012

Локација

Кинотека на Македонија

Цена :

50.00 ден.

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button