Реклама
Модни совети

Боја со која не можете да згрешите – ги истакнува предностите, а ги сокрива недостатоците!

Реклама

Оставете го вашиот омилен мал црн фустан и – бидете гола!

Маркетинг

Simplybe.co.uk – 2,100 MKD

Малиот беж фустан е еден од најголемите хитови за оваа новогодишна сезона, па доколку сакате да бидете во центарот на вниманието, обидете се да позајмите некој од овие комбинации на Кејт Батерсби.

Овие фустани се уште се хит! Бојата е многу слична со бојата на кожата, а белата текстура и светките само ќе допринесе да изгледате посвечено. Потребно е само да го изберете вистинскиот модел кој ќе одговара на формата на вашето тело, да го комбинирате со интересна шминка (за постарите дами им го препорачуваме природниот изглед) и да ги изберете вистинските обувки.

Маркетинг

Coast-stores.com – 10.500 MKD (чевли – ZARA)

Adrianna Papell lace dress, £170, Grayandosbourn.co.uk – 13,260 МКД

Па, доколку сакате да видите уште неколку фустани во овие нијанси, отворете ја галеријата или кликнете тука.

ASOS 5800 MKD

Џенифер Анистон во мал фустан во беж боја!

види повеќе »

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button