Реклама
Култура[тор]

Листата на бендови за големиот фестивал на Ушче

Реклама

Луѓето од Авалон продукција не информираат дека е потврдена листата на бендови кои ќе настапат на големиот рок и метал концерт кој ќе се одржи на 28-ми Јуни на Ушче – Белград.

Маркетинг

Поради тешка болест на гитаристот Tony Iommi, групата Black Sabbath нема да може да ја одржин својата европска турнеја. Во сите предвидени термини и градови во нивно име ќе настапат Ozzy Osbourne & Friends, бенд во кој, покрај Ozzy, настапуваат и басистот Geezer Butler и гитаристот Zakk Wyde. Специјален гостин на овој бенд ќе биде култниот гитарист Slash.

Пред настапот на Ozzy Osbourne & Friends, ќе настапат култните The Cult. За прв пат во Белград ќе настапи и целиот бенд на гитаристот Zakk Wylde – Black Label Society. Овој бенд е еден од најпопуларните бајкерски бендови. Пред нив ќе настапат фамозните Paradise Lost. Исто така, за прв пат во Белград пристигнува и големата black metal атракција Satyricom, кои во Белград престигаат по нивната голема јужноамериканска турнеја.

Маркетинг

Инаку овој незаборавен концерт ќе го отвори незаборавниот рокенрол бенд од овие простори – Санаториум. Концертот ќе трае повеќе од 8 часа, а цената на влезниците останува непроменета.

{youtube}_aIhh9nFYv4{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button