Реклама
Култура[тор]

Легендарниот Joe Cocker во Македонија

Реклама

„Почитувани, задоволство ни е да ве информираме дека веројатно најдобриот Rock&Blues&Soul пејач на светот на сите времиња за прв пат доаѓа во Македонија.“

Маркетинг

Неговиот концерт ќе се одржи на 15-ти Јуни во арената “Борис Трајковски”!!!

Човекот кој ги испеа легендарните: “You can leave your hat on”, ”Unchain my heart”,” With A Little Help From My Friends”,” Summer In The City”,”I put a spell on you”, “When the Night Comes”,  “N’oubliez Jamais”, “Feelin’ Alright” , “Up Where we Belong” , “You are so Beautiful”.

Маркетинг

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од 1-ви Март преку системот “купи карти за сé”, за цените на рок настанот на 2011 во Македонија ќе бидете дополнително известени.

Joe Cocker  за повеќе од четириесет години има објавено 21 студиски и четири албуми во живо,продадени во милионски тиражи, уметник со освоени Греми, Златен глобус и Оскар и е од ретките британски музичари кој е добитник  на OBE (Order of the British Empire). а неговиот непогрешлив blues&soul глас станува најпозната  музичка  марка.

Но, и покрај бројните пофалби и продажба на милиони изданија, тој се уште сочувствува и се препознава во сите оние кои не биле толку среќни како него, аутсајдери и underdogs. Тоа што е икона за идните генерации на музички фанови и музичари и се уште се гледа себеси како победник.

Од моментот на појавување на светската музичка сцена, Joe Cocker, бележи неверојатно успешна кариера,неговиот прв голем хит “With a Little Help from My Friends”, преработка на легендарната песна на  The Beatles, на која гитара свири Jimmy Page, постигнува толку голем успех што истата 1969 година, добива покана да настапи на фестивалот  Woodstock….

Ваша,
Авалон Продукција

{youtube}uQYDvQ1HH-E{/youtube}

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button