Реклама
Култура[тор]

Ви се допаѓа ли Леди Годајва од Kаролина?

Реклама

Како што веќе неколку пати претходно ве информиравме, албумот „Најубави песни“ од нашата дива Каролина Гочева, на 27 Ноември (т.е. утре) ќе биде пуштен во продажба.

Маркетинг

На овој албум меѓу останатите песни се наоѓа и песната Леди Годајва (Lady Godiva), чија што музика и текст се на Арсен Дедиќ, а аранжманот е на Никша Братош. Преслушајте ја песната и доколку ви се допаѓа, закачете Like со вашето прсте! :))

{youtube}vrZrz5YumrY{/youtube}

Маркетинг

{simplepopup}

{/simplepopup}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button