Реклама
Култура[тор]

Lana Del Rey со ново видео за синглот „National Anthem“

Реклама

Лана издаде импресивно видео за нејзиниот нов сингл National Anthem. Промото, кое трае повеќе од 7 минути, го вклучува раперот Asap Rocky како починатиот американски претседател John F Kennedy и Лана како неговата сопруга Jackie.

Маркетинг

Во него тие се прикажани лудо заљубени, како и прикажан е атентатот на Кенеди во 1963. Овој потег на пејачката е доста контраверзен, со оглед на чувствителниот предмет на обработка. 

Имало неколку реакции од типот „кренати веѓи“ за нејзината одлука за промото, но сепак се изборила до крај за него, кажувајќии му на својот тим дека тоа била нејзината замисла за истото.

Маркетинг

{youtube}7daxzs-EK2A{/youtube}

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button