Цело студио и се изнасмеа на Сања Кужет – што се случи?

За време на снимањето на квизот „Ѕвездите на Гранд Специјал“ водителката Сања Кужет направи лапсус кои сите ви студиото ги насмеа до солзи.

Фото: Инстаграм

На едно од прашањата требало да се продолжи со стиховите на песните од Жељко Шашиќ, “Gori more, tope se planine”, а по точниот одговор колегата на Сања, Синиша Медиќ ја прашал дали и се допаѓа оваа песна.

– О, па да. Јас се стопив како сланина на море, рекла Сања, а потоа сите во студиото слатко се насмеале.

Фото: Инстаграм

Сланина? Гори море, топе се сланине, се нашалил Медиќ пеејќи го хитот на Шашиќ, а кона сфатила што кажала и сама водителката почнала да се смее.

– Па сланината се топи. Што сакаш? Барем некој да да ја опее во песна, со насмевка одговорила Кужет, а нејзината колешка Весна Милановиќ додала дека очигледно заморот си го направи своето.

Фото: Инстаграм

Сања важи за една од најубавите водителки во Србија, во Ѕвездите на Гранд таа ги краде сите воздишки во секоја емисија.

Еве неколку фотографии од нејзиниот совршен стајлинг:

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Водителката постојано е активна на социјалната мрежа Инстаграм, таа објавува многу фотографии од снимањата, но објавува и од нејзиното секојдневие.

Погледнете како згодната Сања Кужет изгледа кога е надвор од студиото.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
(Visited 11.503 times, 1 visits today)