Реклама
Култура[тор]

Купи карти за Таксират online

Реклама

„Овогодишната продажба за влезници на Таксират започна Online, преку сервисот http://mktickets.mk на кој можете да ги набавите билетите само со неколку кликови.“

Што се однесува до цената, првите 1000 влезници ќе се продаваат по 600 денари, потоа вторите 1000 по цена од 800 денари и се така до 1200 денари колку што ќе чинат влезниците на самата врата.

Маркетинг

Инаку годинешниот, 13 по ред, Таксират започнува на 25 ноември, а главни гости ќе бидат култните (digital hardcore бенд) Atari Teenage Riot (29 ноември) и раперот B Real (27 ноември) член на еден од најдобрите хип-хоп состави Cypress Hill.

{youtube}zHFtOo_oUgI{/youtube}

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button