Реклама
Култура[тор]

„Крвта не е вода“ во Драмски театар

Реклама

Автор: Сашо Кокаланов

Режија: Сашо Миленковски

Маркетинг

Улоги:
Билјана Беличанец – Алексиќ
Игор Стојчевски
Ванчо Иван Петрушевски

Маркетинг

КГ:
Горазд Цветковски
Сашко Коцев

Љубовна приказна меѓу луѓе и помалку луѓе“, вака режисерот Сашо Миленковски ја опиша претставата која ќе имате можност да ја гледате во понеделник, 16.01.

Време:
Пон, 16.01.2012 во 20.00ч.

(Следната претстава е закажана за 30.01.2012)

Локација:
Драмски театар

Цена:
250.00 ден.

Цената на организираните билети изнесува:

– 120 денари за претстава за деца
– 150 денари за ученици
– 190 денари за работни организации

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button