Диети

Кристина Агилера изгуби преку 20 килограми и повторно се чувствува заводливо и секси

Реклама
Реклама

Кристина Агилера има 32 години и се чувствува секси, а тоа и се гледа!

Маркетинг

Информацијата дека Кристина е презадоволна од својот изглед стигна преку нејзиниот Твитер профил, каде таа објави фотографија на која што лежи во кревет и во заводлива поза држи камера во рацете.

Таа е секси и таа тоа го знае! Таа го изгуби вишокот килограми и повторно изгледа феноменално. Таа на фотографијата носи бел фустан со дијамантски отвор на задниот дел и преубави сребрени високи потпетици.

Диетата на Кристина Агилера

Маркетинг

Кристина повторно е слаба…

Кристина успеа да се ослободи од вишокот килограми со помош на балансирана диета. Освен ограничувањето на алкохолот, Кристина сега ја избегнува и нејзината омилена храна и ги заобиколува омилените ресторани во кои се служи се од палачинки со чоколадо до говедски шницли.

Таа сега се чувствува посекси од кога било досега …

За појадок Кристина обично јаде боровинки, половина авокадо и шунка од мисирка, идеална комбинација од здрави масти и протеини. За ужина јаде целер со путер од бадеми. Ручекот и се состои од пилешки гради и салата без калорични преливи. Како здрава ужина таа често јаде и коктел од морски ракчиња, а за вечера најмногу сака пилешко или риба со кари и една чаша добро вино.

„Кристина е освежена и подмладена оваа сезона. Таа навистина се грижи за себе си и изгледа вистински среќна од внатре“, вели еден нејзин познаник, а пренесува „hollywoodlife“.

Не и требаше многу време за да се врати повторно во форма …

Блазе си и!

Што мислите за нејзиниот нов секси изглед? Дали ви се допаѓаат нејзините последни фотографии?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button