Реклама
Коса

Топ 10 кратки фризури

Реклама

Ако размислувате да ја скратите косата и тоа многу кратко, погледнете ја нашата топ 10 листа на кратки фризури и можеби ќе добиете инспирација за вашата идна фризура.

Маркетинг

Без разлика на тоа дали сте русокоса, или бринета сигурни сме дека во оваа листа ќе најдете фризура која ќе одговара на вашиот стил и карактер.

Rihanna, Victoria Beckham, Rachel Williams и Amber Rose се само некои од имињата кои заземаат место на нашата листа, токму поради софистицираната и едноставна фризура која ја имаат а која воедно е и многу стилска. 

Маркетинг

 Сега ајде да ги погледнеме сликите! 

# 10

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Carey Mulligan изгледа толку убаво со нејзината француска фризура, што решивме да и го дадеме 10то место на оваа топ листа.

#09

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Hayden Panettiere има кратка фризура со долги шишки. Интересна комбинација која може да им даде посебен изглед на младите девојки.

#08

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Уште еден фан на кратката коса е Rachel Williams која овој пат има долги шишки, фенирани со волумен.

#07

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Paris Hiltonима променето неколку кратки фризури, но ние се одлучивме за оваа по малку ретро фризура, за која мислиме дека и стои најдобро.

#06

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=5 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Уште една дама која со право е љубител на кратката коса бидејќи и стои прекрасно.  Оваа неуредна фризура е одличен избор доколку немате време наутро да ја средувате вашата коса.

#05

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=6 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Поранешната членка на Pussycat Doll, Kimberly  Wyatt, воодушевува со нејзината кратка коса, затоа ја рангиравме на 5то место.

#04

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=7 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Кралицата на 3 милиметарската фризура е нормално Amber Rose. Бидејќи има совршено округла глава оваа момчешка фризура и стои прекрасно.

#03

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=8 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Убавото лице на Halle Berry одговара перфектно на сите фризури што до сега ги имала. Од наша перспектива оваа е нејзината најдобра фризура.

#02

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=9 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Keri Hilson е најдобро позната по нејзините фризури и верувале или не таа ги има испробано речиси сите. Се одлучивме за оваа фризура која е уникатна како по нејзината должина, така и по начинот на кој е нијансирана.

#01

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7068-kratki-frizuri?slika=10 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

И првото место и го доделуваме на новата фризура Rihanna со која се појави на MTV Video Music Awards. Веруваме дека оваа фризура ќе биде вистински хит и дека за брзо време по нашите улици ќе гледаме многу девојки со оваа фризура.

Доколку не се согласувате со нашиот избор, тогаш оставете Like на оние фризури кои ви се допаѓаат најмногу или закачете го вашиот коментар подолу.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button