Реклама
Шминка

Како никогаш повеќе да не изгледате несредено на работа

Реклама

Козметички производи кои морате да ги имате на дофат во секое време!

Да се биде шефица не е лесна работа, но доколку на дофат имате залиха со вистинските козметички производи кои можете да ги извадите и да ги искористите во секое време, и притоа да го задржите оној впечатлив убав израз на вашето лице преку целиот ден, би можело многу да ви заврши работа. Па кога немате доволно време за да го завршите вашиот бјути ритуал (или едноставно имате важен состанок, но на крајот од работното време, откако вашата шминка ќе „попушти“) еве ви неколку производи кои би требало да ги имате на дофат и со кои ќе останете „пицнати“ преку целиот ден. Тие ќе ви обезбедат да изгледате и да се чувствувате убаво додека сте на работа, без разлика дали ќе ги шетате во несесерот во вашата чанта, ќе ги чувате во некоја фиока или во некој агол од вашата канцеларија.

Маркетинг

Производи кои треба да ги имате на дофат:

Маркетинг

Моливче за очи – RADIANT Softline Waterproof Eye Pencil >>

Коректор – Μatt Concealer Extra Coverage >>

Mаскара – Lash Elegance >>

Кармин – Radiant Matt Lasting Lip Color SPF 15 >>

Несесер во кој ќе ги чувате шминките – Maca Faktory >>

Пудра – Natural Velvet Longlasting Matte Foundation >>

Кои производи според вас би можеле да ги додадеме на овој список?

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button