Реклама
Култура[тор]

Hardfaced со концерт во Охрид

Реклама

„По пауза од две години, Охридскиот металкор состав Hardfaced повторно со концерт на домашен терен. На 12-ти Август (петок), во клубот Арена во Охрид ќе одржат концертна промоција на нивниот неодамна излезен албум “Show them what they fear”.“

Како гости на промоцијата ќе настапат нивните пријатели Against Them All од Битола и Непокор од Тетово. Концертот започнува во 20:30 часот а влезниците ќе чинат 150 денари.

Маркетинг

Превземено од Плагиј.ат

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button