Реклама
Култура[тор]

Концерт на Marracash Orchestra, Дом на млади, Штип

Реклама

На 23.06.2012, сабота, во „Дом на млади“ – Штип, ќе имаме чест да го гледаме и слушаме во живо германскиот секстет, Marracash Orchestra !!!

Маркетинг

Marracash Orchestra се творци на музика која претставува неверојатна мешавина од музички стилови: Drum ‘n’ Bass, Punk, Dub, Hip Hop и многу повеќе, сé со цел да обликуваат неспоредлив нов звук. Електронските ритмови, моќните гитари, тапани и синтисајзери се одлични за „денсање“!

Имаат снимано 2 студиски албуми, Potpoorism и Pandemonum. Овој вториов е релативно нов, излезе во мај годинава. 

Маркетинг

alt

Нивните турболентни настапи во живо се сé освен сериозни. Апсурдни, енергични, бунтовни, Marracash Orchestra претставуваат свеж, оригинален бенд кој со своето шоу ги крши сите правила. Не пропуштајте ги!

{youtube}7hQD5wLHZbI{/youtube}

{youtube}9jMG4AZuvLM{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button