Реклама
Култура[тор]

Marlyn Manson, Мизар и Laibach во белградска Арена

Реклама

Првиот музички фестивал IQ Music 2012 кој ќе се одржи во Белградската арена на 9 јуни дава можност на еден неафирмиран бенд  од овие простори да настапи заедно со имињата како што се Marlyn Manson и Laibach.

Маркетинг

Се што треба да направите (покрај тоа што треба да знаете да свирите на некој инструмент и да имате бенд) е да снимите обработка на една од овие песни: Црно бели свет – Прљаво казалиште, Пар година за нас – ЕКВ и Sweet dreams – Marlin Manson; обработката да ја поставите на Youtube во следниот формат-  Име на бендот – име на песната – за IQ MUSIC конкурс. Потоа линкот од снимката на You Tube да ја испратете од 20 април до 15 мај на следниот емаил: iqmusicfestival@gmail.com и доколку со момците од бендот добро сте ја „уденале“ обработката, тогаш очекувајте да влезето во потесниот избор од дваесет бендови. Се работи за дваесет бендови кои ќе имаат најмногу лајкови на официјалната фејсбук страна на фестивалот.

Инаку се работи за фестивал во организација Белградската културна мрежа, која стои и зад Beer Fest. Покрај Marilyn Manson и Laibach, на сцената ќе настапат и култниот македонски бенд Мизар, како и британците Dirfty Vegas sound system и србите Block Out.

Маркетинг

mizar-pocesnastrelba

{youtube}zJ73LyI0qj0{/youtube}

Marilyn Manson – Beautiful People (From “Guns, God, & Government”)

{youtube}NGD468f1_Kc{/youtube}

Little White Doves – Dirty Vegas

{youtube}8wALSRAuXaM{/youtube}

Tanz Mit Laibach

{youtube}-zSRcFxZVAA{/youtube}

BLOCK OUT-protiv sebe

{youtube}5PdIbIOpUvQ{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine бесплатно на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button