Ќерката на Пeтpе и Јacмина Шилегoви порасна во вистинска убавица – ГОРДИОТ татко се пофали со нејзината матурска фотографија

Петре е горд на својата ќерка Симона

Ќерката на таткото на Скопје порасна во вистинска убавица, а покрај тоа таа е и скромна и урбана девојка.

Ќерката на Петре Шилегов која што ја доби од бракот со сопругата Јасмина, порасна во вистинска убавица.

Таа е преубава тинејџерка која оваа година е матурантка, со која нејзините родители се гордеат.

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Како неговата наследничка изгледаше на матурската, градоначалникот покажа на својот Фејсбук профил.

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

„Горд на својата ќерка. Среќна матура!“ напиша Шилегов во описот на фотографијата со емотикон срце

Ќерката на Шилегов на матурската носеше бел фустан во комбинација со црвена чанта и изгледаше како принцеза.

Фото: Принтскрин

Покрај Симона, Петре и Јасмина го имаат и синот Иван, со кого исто така одвреме-навреме ќе споделат некоја заедничка фотографија на социјалните мрежи.

Фото: Фејсбук/ Јасмина Шилегов

Работата на сопругата на Шилегов е поврзана со менаџирање на едукативните центри, а љубовта кон децата ја разбудила желбата кај неа да им пружи најдобра едукација.

Фото: Фејсбук/ Јасмина Шилегов

Таа неодамна се најде во центарот на вниманието со еден нејзин пост на Фејсбук.

Фото: Фејсбук/ Јасмина Шилегов

Јасмина тогаш сподели тpoгатeлна приказна за кучето Рекс, на кое му беше потребно вдомување.

Откако проверила по разни групи да не е случајно изгубено, и откако на истото место неколку вечери по ред доаѓало со нив, тие решиле да го однесат во Лајка. Името, Рекс му го дала Симона, нејзината ќерка, а преку Фејсбук ги замолија луѓето со големо срце што сакаат животни да го вдомат.

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Најразгалениот член во семејството

Инаку, во семејството на Петре Шилегов постои и петти член, а тоа е нивното куче Тоби.

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Шилегов редовно објавува фотографии од него од кои можеме да видиме дека е вистински позер.

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Неодамна на Тоби му беше роденден, па Шилегов преку својот профил покажа како изгледаше и славеникот.

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

Фото: Фејсбук/ Петре Шилегов

(Visited 2.148 times, 1 visits today)