Реклама
Рецепти

Кикирики салата

Реклама

„Еве еден многу интересен и лесен рецепт за салата. Најинтереното е во тоа што со оваа салата покрај тоа што ќе ви биде многу вкусна, таа ќе ве наполни и со енергија кога тoa ќе ви треба најмногу!!!“

Потребни состојки:

Маркетинг

Една Зелка, едно чешне лук, неколку пиперки, два-три моркови и 250 грама кикиритки.“

Се подготвува на следниот начин:

Маркетинг

Зелката и морковот се сецкаат со ренде, со тоа што морковот го делкате на долги парчиња. Пиперките и лукот ги сечете на коцкички, а кикиритките измелете ги на покрупни парчиња. На крајот потребно е во садот каде што ќе ја ставите салатата да додадете ладно цедено сончогледово масло и сок од лимон.

Оваа салата можете да ја сервирате со тестенини од соја или пченица…

Бон Апетит!

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button