Најскромниот член во кралското семејство: Кејт Мидлтон повторно блеска во веќе видена комбинација

Убавата Кејт Мидлтон повторно воодушеви со својот моден избор.

ADVERTISEMENT

Добро расположениот пар мамеше воодушевување на еден настан на кој се појавија неодамна, а британските медиуми се позанимаваа со модната комбинација на омилениот член на кралското семејство.

ADVERTISEMENT

Кејт Мидлтон се држи до добро познатите правила да не ја менува успешната формула, па носеше минатогодишна комбинација на облека. Скромната војвотка заблеска во прекрасен син фустан-капут. Истата креација таа ја носеше во јануари минатата година, при посета на центарот Ана Фројд во Лондон, а интересно е и тоа што носеше исти потпетици, овој пат во плава нијанса.

ADVERTISEMENT

Невпечатливата шминка и младешката фризура го надополнија изданието на оваа прекрасна мајка на три деца, која по раѓањето на принцот Луис им се врати на кралските обврски.

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT