Реклама
Хороскоп

Каква еротска долна облека сакаат хороскопските знаци?

Реклама

Никој не е имун на еротската долна облека и за тие заводливи парченца ткаенина секогаш има место во плакарот – и за поклонување и за обичен шопинг, никогаш не е потребен некој посебен повод.

zodiacvesh1

Маркетинг

ОВЕН – Овновите сакаат долна облека во бои, посебно портокалова и црвена. Ако сакате да заведете некој Овен, одлучете се за комбинација од портокалов и црн сатен или свила.  Сакаат и беби – дол стил. Тие без проблем ќе паднат на црна тантела или најлонки со подвезици, а доколку ја комплетирате сликата со високи потпетици, тоа ќе биде полн погодок.

БИК – Биковите сакаат сé што е предизвикувачко или инфантилно. Розевата и црната се нивните омилени комбинации. Жените родени во тој знак обожаваат кожни штикли, мрежасти чорапи. Машките припадници на овој знак ги привлекуваат жени со тетоважи и пирсинг. Некои Бикови се склони и кон врзување, лисици и слично…

zodiacvesh2

Маркетинг

БЛИЗНАЦИ – Близнаците имаат доза на поприлична перверзност во себе. Уживаат во секси униформи, како медицинска сестра, учителка, чесна сестра…жените во овој знак сакаат скапоцено кимоно или кожно трико.

РАК – Жените родени во знакот на Рак сакаат долги, проѕирни ноќници. Омилени бои за долна облека се им зелена и црвена, а го обожаваат изгледот на сатен. Исто така се палат и на обичен бел долна облека (што потсетува на детска), а и многу жени сакаат да се облекуваат инфантилно.

zodiacvesh3

ЛАВ – Лавиците сакаат долна облека со шари на тигар, леопард. Тие се сензуални битија кои сакаат и малку крзно на својата кожа. Секој костим кој во себе содржи некоја врста опашка или уши, ќе им биде привлечен и секси. Сакаат свила, сатен и сомот, машнички, но и модели кои потсетуваат на модата од 50-тите и 60-тите години.

ДЕВИЦА – Жените родени во знакот на Девица е прилично скромна и преферира практична долна облека. Ако се припрема за некоја секси акција, ќе одбере корсети и ќе ги стисне колку што може околу струкот, а се чувствува секси и во чорапи со подвезици.  

ВАГА – Со Вагите владее божицата Венера, па жените од овој знак секогаш ќе одберат што полуда и најсекси долна облека што може да пронајдат. Розевата, жолтата и сината се му омилени бои на овој секси знак, но имаат желба да носат и златна облека, платформи, мрежасти чорапи, подвезици и проѕирна облека. 

zodiacvesh4

СКОРПИЈА – Скорпиите природно се многу секси и сакаат кожа, винил и пластика. Омилена боја им е црната. Дефинитивно паѓаат на фетиш опрема, како што се кучешки ланчиња, јапонска опрема за врзување и синџири, а сакаат и високи и тесни чизми!

СТРЕЛЕЦ – Жените Стрелци ја обожаваат сензуалноста на корсетот и сексапилот кој што го даваат долгите ракавици, чизми и долна облека со многу копчиња. Сакаат кадифени ткаенини, а црвената и зелената се им омилени бои.

zodiacvesh5

ЈАРЕЦ – Јарецот е многу чувствителен знак и мисли дека памукот е многу сензуален и секси. Високо квалитетна ноќница му е секси на овој знак, дури и ако е закопчана до грлото. Многу жени родени во овој знак сакаат да носат и мрежасти чорапи и танги, градници од сатен и розови гаќички, исто како и сини и жолти.

ВОДОЛИЈА – Овој визионерски знак сака изразито тесна долна облека од футуристички и сјаен материјал. Светло црвена и темно виолетова се нивните омилени бои, а пердуви, маски, свилени траки и шалови се им омилени додатоци. Многу се возбудуваат на викторијански кожни чизми, женствени ракавици без прсти.

zodiacvesh6

РИБИ – Во поглед на сексуалноста, Рибите не се толку живи и диви, но многу сакаат убави памучни ноќници со розови или сини траки, како и ноќници од ликра, со цветни шари. Обожаваат штикли. На машките Риби ќе им се допадне жена која носи машка долна облека или голема машка маица за спиење. Ги возбудува и изгледот на невина студентка, но не можат да им одолеат ниту на секси подвезици или најлонки, дополнети со вратоврска или машна. 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button