Како секој хороскопски знак полесно да ја поднесе самоизолацијата?

Кога станува збор за претстојување во затворен простор, некои личности не можат да издржат повеќе од неколку часа. Но, поради состојбата со коронавирусот, принудени сме да останеме дома. Во продолжение прочитајте по еден краток совет за секој хороскопски знак и како полесно да го пребродите периодот на самоизолација.

ФОТО: nbcnews.com

Овен: Исчистете го својот дом до совршенство.

Бик: Опуштете се на најдобриот можен начин.

Близнаци: Време е за филмски маратон!

Рак: Одвојте си малку време за себе, за готвење, читање, релаксирање.

Лав: Разгалете се себеси со она што го имате на располагање.

Девица: Започнете нов проект и бидете продуктивни.

Вага: Останете поврзани со саканите личности преку социјалните мрежи.

Скорпија: Исфрлете ја негативната енергија со интензивно вежбање или окупирање со нови задачи.

Стрелец: Гледајте видеа за патување или документарни филмови.

Јарец: Испланирајте си мали задачи за да бидете постојано зафатени.

Водолија: Искористете го времето за да ги извршите задачите кои одамна ги одложувавте.

Риби: Претворете ја својата креативна енергија во нешто допирливо. Без разлика дали се работи за компонирање песна, цртање…

 

Facebook Comments
(Visited 312 times, 1 visits today)