Реклама
Модни совети

Како сами да направите војничка кошула

Реклама

Трендовите кои се инспирирани од војничките кроеви ги пленија срцата на милиони трендсетерки ширум светот.

Маркетинг

Па, придружете се на армијата модни фанови кои го обожаваат војничките трендови и обидете се да направите униформа со помош на овој мал туторијал закачен на вашата омилена штипкичка. Се што треба да направите е да го следите упатството и да не заборавите да ја искористите имагинацијата за да додадете малку личен стил во целата работа.

A eве и што се ви е потребно за да го направите ова: една зелена коула, парче од вештачка кожа, неколку златни нитни и игла, конец и ножички.

Маркетинг

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button