Реклама
Модни совети

Како да носите миди сукња без да изгледате глупаво

Реклама

Здолништата со средна должина ќе бидат многу популарни оваа есен и зима, но тие можат да направат вашите нозе да изгледаат покуси.

Маркетинг

За да не биде тоа така, постојат неколку трикови со чија помош визуелно ќе ги издолжите нозете и нема да изгледате смешно.

Носете чевли во беж боја

Маркетинг

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/shopping/soveti/12178-kako-da-nosite-midi-sukjnja?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Најдобриот и наједноставниот начин да направите вашите нозе да изгледаат подолги е да носите чевли во боја на кожа. Без разлика дали се тоа сандали, салонки, платформи или рамни чевли, тие ќе ја издолжат линијата на вашите нозе. Затоа кога носите здолниште со средна должина и сакате да направите екстра илузија за должината на нозете, задолжително облечете чевли во боја на кожа.

Горниот дел во здолништето

Втор трик за да го постигнете посакуваниот ефект е да го ставите горниот дел – кошулата или маицата во здолништето. Така ќе се издолжи линијата на нозете (од половината па се до прстите на нозете) и дополнително ќе придонесете долниот дел од телото да не биде толку забележителен.

Супер тенки високи потпетици

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/shopping/soveti/12178-kako-da-nosite-midi-sukjnja?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Доколку немате чевли во беж боја во вашиот плакар, или едноставно не одговараат со здолништето кое сакате да го носите, воопшто не треба да се грижите заради тоа. Вториот начин да ја издолжите линијата на вашите нозе е да облечете екстра тенки и високи потпетици. Неколку сантиметри под нозете прават голема разлика!

Балетанки со шилест врв

Доколку сакате да носите балетанки, тогаш изберете модел во светли бои и со шилест врв. Ова многу ќе помогне во издолжувањето на линијата на нозете, без разлика што петите несе подигнати.

Тренди палто

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/shopping/soveti/12178-kako-da-nosite-midi-sukjnja?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Со некое интересно и тренди палто обидете се да го привлечете вниманието во горниот дел, така што фокусот ќе биде понастрана од скратената линија на нозете.

Извор: babble.com

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button