Реклама
Култура[тор]

Junior Jack – E Samba

Реклама

Одличен предлог за дел од плејлистата за една добра журка. Станува збор за малку постар хит, со добар жив бит кој потсетува на лето…

Инаку Junior Jack (Vito Lucente му е вистинското име) е италијански продуцент од Brussels, кој ја започна својата кариера многу млад, на 17 годишна возраст, 1990.  Овој хит му е дел од истоимениот сингл, издаден 2003, во Британија. Слушнете го овој електро бит, во кој хаусот и латиното се применети како добра мотивација за денсање!!!

Маркетинг

{youtube}RwF45Rlri8c{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Маркетинг

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button