Реклама
BEAUTYПарфеми

„Jean Paul Gaultier“ и новиот „Classique Cabaret Eau de Parfum“ во препознатливото шише со облик на женска силуета

Реклама

Нова година, нови парфеми…

Меѓу нив посебно се истакна парфемот од „Jean Paul Gaultier“, во чие шишенце се вљубивме на прв поглед.

Маркетинг

Ни пристигна ново лимитирано издание од парфемот „Classique Cabaret Eau de Parfum“. Во прашање е лимитирано издание од славната колекција „Classique“ на „Jean Paul Gaultier“ со неодолива комбинација од ѓумбир, цвет од портокал и ванила. Парфемот е инспириран од кабарето во 40-тите години од минатиот век и е претставен во шишенце во форма на женска силуета. Фустанот е црвен и со светки, баш како и што прилега за еден ваков гламурозен парфем.

https://www.instagram.com/p/Bsq0OpChos0/

Маркетинг

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button