Реклама
Култура[тор]

Jamiroquai во Скопје

Реклама

„За концертот на годината, Jamiroquai во Скопје, цената на влезниците веќе од 1000 денари!“

Почитувани, веќе се познати деталите околу влезниците за концертот на Jamiroquai во Скопје, на 3-ти Јули на Арената “Филип II”!!! Иако по објавувањето на концертот се ширеа гласини дека цените ќе бидат астрономски, Авалон во договор со менаџментот на Jamiroquai цените ги прилагоди на условите во Македонија:

Маркетинг

Партер – 1000 ден.
Fan-Pit – 1500 ден.
Трибини – 1200 ден.
Golden Seats – 1500 ден.
Ultra Vip – 2000 ден.

Влезниците ќе бидат во продажба во четврток ( 02.06.2011 ) од 10 часот наутро, преку системот на ККЗС во Македонија и регионот! Во оваа прилика ве информираме; Поради фактот што влезниците се убедливо најевтини во Европа, Meнаџментот на Jamiroquai ни наложи, за овој концерт, освен акредитираните медиуми (во ограничен број) да нема ниту една гратис влезница!

Маркетинг

Ваша,
Авалон Продукција

{youtube}4JkIs37a2JE{/youtube}

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button