Инстаграм е новата модна писта: Еве што се носи овие денови!

Неодамна Инстаграм стана место каде, покрај модните писти, се диктираат рендовите за претстојната сезона. Така е и оваа година. Без оглед на мерките на самоизолација, најпопуларните модни блогерки и инфлуенсерки на своите Инстаграм профили веќе објавиа што не требе да изоставиме од нашиот плакар оваа пролет, доколку сакаме да бидеме ИН.

Бела Хадид најави дека градниците повторно ќе бидат модерни оваа сезона

Модната инфлуенсерка Марина Грешова го најави враќањето на макси здолништата во пастелни бои кои изгледаат воодушевувачко.

Уште една од Инстаграм модните икони, Алесиаста, го најави враќањето во мода на тексас здолништата во сите должини, како и специфичните асиметрични модели.

Лидиа Милен оваа проблет се определи за романтични блузи со голи рамења и задолжително парче облека изработено од перја. Во овој случај се работи за здолниште кое изгледа божествено!

 

 

Facebook Comments
(Visited 191 times, 1 visits today)